SZLAKIEM RENESANSU [Kazimierz Dolny + Sandomierz]

I dzień

Wyjazd /miejsce zbiórki i godzina do ustalenia/.
Przyjazd do Janowca gdzie zwiedzimy ruiny zamku Firlejów z XVI wieku. Przejazd do Puław – zwiedzanie Muzeum Czartoryskich zlokalizowanego we wnętrzach klasycystycznego pałacu będącego siedzibą tego magnackiego rodu. Spacer po malowniczym park pałacowym w stylu angielskim pośród drzew pomnikowych do Domku Gotyckiego oraz Świątyni Sybilli – zaaranżowanych przez Izabelę Czartoryską i nawiązujących do minionych epok.

Przejazd w okolice Kazimierza Dolnego.

Zakwaterowanie, obiadokolacja.

II dzień

Śniadanie. Przejazd do Nałęczowa, który jest jedynym w Polsce uzdrowiskiem o ścisłym profilu kardiologicznym. Jako miasto, wpisany jest do rejestru zabytków woj. lubelskiego jako zespół architektoniczno-krajobrazowy. Uzdrowisko w przeszłości gościło takie sławy jak Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz czy Zofia Nałkowska. Park Zdrojowy z licznymi alejkami wśród wiekowych drzew, z zabytkowymi łazienkami, palmiarnią i kolorowymi budynkami sanatoryjnymi jest miejscem spacerów i odpoczynku. Obowiązkowym punktem jest oczywiście Pijalnia Wód Mineralnych, których skład chemiczny dorównuje wodom ze słynnego belgijskiego SPA.

Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie Kościoła farnego p.w. św. Jana Chrzciciela. Kościół został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego. Przejście na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się przepiękny widok na dolinę Wisły. Zwiedzanie ruin zamku – zespół fortyfikacji miejskich z Wieżą Łokietka. Zamek pełnił funkcję administracyjną,w której przebywał przedstawiciel władcy. Spacer po rynku z zabytkowymi kamieniczkami i studnią, która niegdyś była zdrojem publicznym. Rejs widokowy statkiem po Wiśle/fakultatywnie/.

Obiadokolacja.

III dzień

Śniadanie. Przejazd do Sandomierza – zwiedzanie Kościoła św. Jakuba, domu Długosza. Przejście Podziemną Trasą Turystyczną, chodnikami znajdującymi się pod Starym Miastem, które pełniły rolę składów kupieckich na wino, sól i śledzie oraz rolę ochronną przed nadciągającym wrogiem. Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej NMP z XIV wieku ufundowanej przez Kazimierza III Wielkiego oraz Bramy Opatowskiej – jednej z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, która jest częścią zachowanych średniowiecznych murów obronnych. Podczas spaceru nie zabraknie również przejścia słynnym Uchem Igielnym, oraz Wąwozem św. Jadwigi. Podsumowaniem wycieczki będzie wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie rycerz z średniowiecza z przekąsem opowie o historii rycerstwa na obszarze dzisiejszego miasta.

Obiad.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem, ubezpieczenie KL, NNW,
– 2 noclegi,
– wyżywienie: 5 posiłków,
– opieka pilota-przewodnika,

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu: Muzeum Czartoryskich + Świątynia Sybilli + Domek Gotycki, Janowiec, Baszta + Zamek, Góra Trzech Krzyży, Brama Opatowska, Zbrojowa, Podziemna Trasa Turystyczna