PRAGA

Program 3-dniowej wycieczki do Pragi

I dzień:

Wyjazd /miejsce zbiórki i godzina do ustalenia/.
Przyjazd do Kudowy /postój w celu wymiany waluty/, most graniczny.
Skalne Miasto – Adrspach – bajeczne formy skalne przyrody „nieożywionej” będące częścią Gór Stołowych. To niezwykłe labirynty skalne pośród których wije się malownicza ścieżka.

Fakultatywnie rejs łódkami po sztucznym jeziorku utworzonym na rzece Metuje.

Po wizycie czas na pamiątki i posiłek przy licznie rozstawionych straganach tuż obok wejścia na teren Skalnego Miasta.
Przejazd do Pragi, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu *** w Pradze.

II dzień:

Śniadanie.
Zwiedzanie zabytków Pragi z przewodnikiem.
Rozpoczęcie zwiedzania od Strahova – kompleksu klasztornego, którego założycielem był św. Norbert. W skład wchodzi m.in. zabytkowa biblioteka, gdzie sekcja historyczna zawiera ponad 200 000 woluminów, z czego ponad 3000 rękopisów i 1500 oryginałów jest przechowywanych w specjalnym depozycie; Muzeum Mikrominiatur z jedną z największych kolekcji w Europie; punkt widokowy z urzekającą panorama na Pragę, czy też Browar Klasztorny.

W Strahovie znajduje się też największy piłkarski stadion na świecie i drugi co do wielkości obiekt sportowy świata. Trybuny mogą pomieścić 250 tys. osób!

Następnie przechodząc przy Lorecie – jednym z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych udamy się na Hradczany. Z królewskiej dzielnicy zajrzymy do Zamku Praskiego /z zewnątrz/ – przechodząc przez kontrolę bezpieczeństwa udamy się na III dziedziniec, gdzie znajduje się największy skarb – przepiękna gotycka Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zejdziemy Ogrodami Królewskimi i Nowymi Schodami w kierunku dzielnicy utytułowanej u stup Zamku, a mianowicie Malej Strany, która niegdyś słynęła z handlu kryształami i szkłem.

Rynek Malostrański to idealne miejsce na południową kawę z ciastem, czy tradycyjny czeski obiad z kuflem zimnego piwa – mnogość kawiarenek i restauracji może przyprawić o zawrót głowy. A i dla chcących zakupić pamiątki coś się znajdzie.

Po przerwie udamy się do Ogrodów Wallensteina. Niegdyś był największą rezydencją magnacką na Malej Stranie i pierwszą barokową budowlą świecką w Pradze. Obecnie jest siedzibą Senatu Republiki Czeskiej.

W godzinach popołudniowych przespacerujemy się najstarszym praskim mostem – Mostem Karola, który przerzucony został w XIV wieku przez wody Wełtawy.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas na odpoczynek.

PRAGA NOCĄ – rejs statkiem /fakultatywnie, za dodatkową opłatą/

III dzień:

Śniadanie.
C.d. zwiedzania Pragi:
Spacer rozpoczynamy od Placu Wacława z pomnikiem konnym Wacława IV, który stoi u stup gmachu głównego Muzeum Narodowego w Pradze. Obecny Plac Wacława to dawny Targ Koński. Następnie ulicą, gdzie dawniej znajdowały się mury miejskie udamy się w kierunku Starego Miasta do którego wejście prowadzi przez Bramę Prochową. W Rynku zobaczymy Ratusz z Zegarem Orloj, Kościół pod Tynem, pomnik Jana Husa, a przechadzając się przy murach Kościoła św. Mikołaja wejdziemy w inny świat do jednej z najdroższych dzielnic w Pradze, dzielnicy żydowskiej – Josefov.
Wyjazd do kraju, w drodze powrotnej obiad /restauracja w Dusznikach Zdrój/.
Powrót w godzinach wieczornych.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem,
– 2 noclegi w hotelu*** w Pradze,
– wyżywienie: 2 x śniadanie,1 x obiadokolacja, 1 x obiad,
– ubezpieczenie KL, NNW,
– opieka pilota-przewodnika,
– bilet wstępu na Skalne Miasto.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów na rejs łódkami w Skalnym Mieście i rejs statkiem po Wełtawie.

OPCJONALNIE:

– możliwość wejścia do Muzeum Miniatur, Biblioteki na Strahovie – bilety we własnym zakresie.