KARKONOSZE

Program 3-dniowej wycieczki w Karkonosze

I dzień

Wyjazd /miejsce zbiórki i godzina do ustalenia/.
Przyjazd do Wałbrzycha gdzie zwiedzimy kompleks zamkowy zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim, będący częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego. Zajrzymy do wnętrz Zamku, a następnie odwiedzimy Palmiarnię.

W godzinach popołudniowych przejedziemy do Jeleniej Góry. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Rynku Jeleniej Góry, który stanowi niezaprzeczalnie centralny punkt miasta. Następnie odwiedzimy Kościół św. Krzyża, perełkę na skalę regionu, a następnie udamy się do Cerkwi św. Apostoła Piotra i Pawła.

W godzinach wieczornych przejazd do Szklarskiej Poręby.

Zakwaterowanie, kolacja grillowa.

II dzień

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Karpacza. Podejdziemy do kościoła WANG – średniowiecznej drewnianej świątyni zbudowanej w miejscowości Vang w południowej Norwegii w początkowym okresie chrystianizacji Skandynawii. Następnie wjazd kolejką linową na Kopę (1353 m n.p.m.), później około godzinny spacer na szczyt Śnieżki. Śnieżka – symbol Karpacza i Karkonoszy, najwyższy szczyt Karkonoszy, całego pasma Sudetów i Republiki Czeskiej (wysokości 1602 m n.p.m.). Na Śnieżce znajduję się zabytkowa kaplica św. Wawrzyńca (patrona przewodników górskich) z II połowy XVII w. oraz futurystyczne budynki-dyski Obserwatorium Meteorologicznego. Ze szczytu Śnieżki roztaczają się niesamowite widoki na Karpacz i okolicę, na szczycie jest również możliwość szybkiej zagranicznej podróży, bo przebiega przez niego granica czeska. 

Przejazd do Sobieszowa i wejście na położone nieopodal ruiny Zamku Chojnik, wzniesionego w połowie XIV w. jako warownia obronna. Zamek położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W spacerze będzie nam towarzyszył miejscowy licencjonowany przewodnik górski, który opowie o historii zamku i legendach z nim związanych, szczególnie o pięknej i okrutnej Kunegundzie. Na zamku będzie możliwość wejścia na wieżę widokową, z której rozpościera się piękna panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. 

Przejazd na nocleg.

Obiadokolacja z wieczorkiem tanecznym /zimna płyta, ciepły posiłek, napoje zimne i gorące/

III dzień

Śniadanie. Wejście na szlak pieszy, który prowadzi do Wodospadu Szklarskiego i Kamieńczyka – najwyższego wodospadu w polskich Karkonoszach, w którym woda spada 3 kaskadami z wysokości 27 metrów. Wizyta w Muzeum Mineralogicznym, gdzie podziwiać można perły Karkonoszy. Obiad.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem, ubezpieczenie KL, NNW,
– 2 noclegi,
– wyżywienie: 5 posiłków w tym /2 imprezy z zimną płytą/,
– opieka pilota-przewodnika,

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu: Zamek Książ, Świątynia WANG, Zamek Chojnik, Wyciąg krzesełkowy na Kopę, Muzeum Mineralogiczne.