BIESZCZADY
I dzień
Wyjazd /miejsce zbiórki i godzina do ustalenia/.
Przyjazd do Łańcuta gdzie zwiedzimy zamek, stajnie, wozownie i park jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, która słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Obiad. Przejazd do Leska „Bramy Bieszczad” położonej malowniczo na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego między Soliną i Sanokiem. Podczas spaceru z przewodnikiem udamy się na Stary Rynek, poznamy historię Zamku Kmitów i Żydów obecnych w mieście.
Zakwaterowanie, biesiada ogniskowa.
II dzień
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd „Pętlą Bieszczadzką” – wyjątkową trasa z najpiękniejszym, a zarazem najdzikszym regionem Polski. Kręte drogi i malownicze pejzaże będziemy doświadczać pokonując trasę, która poprowadzi przez Lesko – Hoczew – Baligród – Cisna – Wetlina – Ustrzyki Górne
– Smolnik – Czarna – Ustrzyki Dolne – Lesko.
Odwiedzimy Baligród, gdzie na Cmentarzu wojskowym pochowani są żołnierze radzieccy i polscy z lat 1944-47. Następnie wstąpimy do karczmy „Siekierezada” w Cisnej, która nawiązuje do kultowej powieści Edwarda Stachury pod tym samym tytułem. Ma swój specyficzny klimat i wystrój łączący cechy twardych bieszczadzkich drwali jak i wrażliwych artystów. W Siekierezadzie na ścianach wiszą siekiery i diabelskie łby, ale także dzieła lokalnych artystów oraz fotografie charyzmatycznych bywalców. Słynne jest tutejsze wino oraz piwo lane prosto z „pipy”.
Następnie – Połonina Wetlińska – pieszy szlak turystyczny z legendarną Chatką Puchatka zwana niegdyś tawerną. Ten schron uchodzi za najwyżej położone schronisko w Bieszczadach.
Obiadokolacja z wieczorkiem tanecznym /zimna płyta, ciepły posiłek, napoje zimne i gorące/
III dzień
Śniadanie. Po posiłku przejazd do Polańczyka „Serca Bieszczad”. Spacer po uzdrowisku – malowniczej
uzdrowiskowej miejscowość położonej nad zachodnim brzegiem Jeziora Solińskiego. Przejazd do Soliny, spacer po zaporze, rejs statkiem po Zalewie Solińskim – największym w polskich górach zbiornikiem zaporowym (pow. ok. 21 km²), powstałym w latach 60. XX w. u ujścia Solinki do Sanu. Przejazd do Zagórza, spacer do ruin klasztoru Karmelitów Bosych,wejście na wieżę widokową.
Obiad.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.
CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem,
– 2 noclegi,
– wyżywienie: 5 posiłków w tym /2 imprezy z zimną płytą/, – ubezpieczenie KL, NNW,
– opieka pilota-przewodnika,
CENA NIE ZAWIERA:
– biletów na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, wejścia do Bieszczadzkiego PN, Zamek w Łańcucie.